Evleri çöplüğe döndü çocukları sorgulandı… Puff Daddy krizi büyüyor

Puff Daddy, P. Diddy, Puffy isimleriyle bilinen ünlü rapçi Sean John Combs, skandal suçlamaların ardından iki evine düzenlenen baskınla gündemde. ABD İç Güvenlik Bakanlığı yetkililerinin gerçekleştirdiği baskından sonra ise ünlü rapçinin evlerinin adeta çöplüğe döndüğü görüldü.

Baskından sonra Star Island’daki Florida malikanesindeki odaların darmadağın hali basında yer aldı. Kapıların ve hatta duvarların kırıldığı, çekmecelerin ters çevrildiği, kıyafetlerden çeşitli makbuzlara kadar her şeyin ortalığa döküldüğü ev adeta çöplüğe döndü.

Rapçinin Los Angeles ve Miami’deki evlerinin arandığı belirtilirken uluslararası basının paylaştığı fotoğraflarda çok sayıda ajanın iki evi çembere aldığı görüldü. Baskınlarda bazı kişilerin gözaltına alınması, bazı eşyaların ise metal kutularda taşınması dikkat çekti.

EVLERİ ARANIRKEN TATİLE GİDİYORDU

Durum hakkında bilgi sahibi bir kaynak, baskın gerçekleştiğinde Diddy’nin Miami’deki evinde olmadığını, baskında havaalanında olduğunu söyledi. Kaynağın verdiği bilgilere göre; rapçi, iki kızıyla birlikte bahar tatili için Karayipler’e gidiyordu.

Combs, Florida havaalanında federal yetkililer tarafından sorgulandı ancak gözaltına alınmadı veya tutuklanmadı. Kaynağa göre Diddy’ye herhangi bir yurt içi veya yurt dışı seyahat kısıtlaması da getirilmedi.

Bir kaynak da Florida’dan Karayipler’e uçan uçakta Diddy ve ailesinin bulunmadığını söyledi.

ABC News’in haberine göre ise bir dizi elektronik cihazın da bulunduğu kanıtlar toplandıktan sonra hiçbir suç duyurusunda bulunulmadı ve Diddy tüm cinsel taciz iddialarını reddetti.

Kaynak, Diddy’nin oğullarının ise Holmbly Hills malikanesine yapılan baskından dolayı hâlâ travma yaşadığını belirtti.

ÇOCUKLARI SORGULANDI

Kaynak, federal ajanların silahlarını ve lazerlerini doğrudan, kelepçelenip mülkte sorgulanırken kısmen giyinik olan Justin ve King’e doğrulttuklarının iddia etti.

54 yaşındaki Combs, ajanların seks kaçakçılığı iddialarıyla ilgili soruşturma kapsamında Miami ve Los Angeles’taki evlerine baskın düzenlemesinin ardından avukatı aracılığıyla açıklama da yaptı.

Rapçinin avukatı Aaron Dyer, İç Güvenlik soruşturmasından 24 saat sonra yaptığı bir açıklamayla Combs’un sessizliğini bozdu:

“Dün, Bay Combs’un evlerinde arama emirleri yerine getirilirken askeri düzeyde aşırı güç kullanımı yaşandı. Yetkililerin sergilediği aşırı güç gösterisinin ve düşmanlığın ya da çocuklarına ve çalışanlarına yönelik muamelenin hiçbir mazereti olamaz.”

Dyer, “Bay Combs hiçbir zaman gözaltına alınmadı ancak yetkililerle konuşup işbirliği yaptı. Medyadaki spekülasyonlara rağmen, ne Bay Combs ne de aile üyelerinden herhangi biri tutuklanmadı veya seyahat etme hakları herhangi bir şekilde kısıtlanmadı” diye ekledi.

İŞTE O SUÇLAMALAR…

Rapçi ve müzik kralı, kendisinin ve iki arkadaşının cinsel saldırıda bulunduğunu iddia eden isimsiz bir kadına karşı olan dava da dahil olmak üzere çeşitli suçlamalarla mücadele ediyor.

Bol miktarda uyuşturucu ve alkol sağladıkları iddia edilen Diddy ve iki arkadaşı, genç kız bilincini yitirdikten sonra sırayla şiddetli bir şekilde tecavüz etmekle ve onu ayakta duramayacak ya da hatırlamayacak kadar çok acı içinde bırakmakla suçlanıyor.

Cassie…

Ayrıca rapçi, eski sevgilisi Cassie’nin suçlamalarıyla da gündeme gelmişti. Cassie; dayak, uyuşturucu maddeli otel alemleri ve tecavüze uğramak gibi iddialarla dava açarak 20 yılık sessizliğini bozduğunu söylemişti.

Combs bu davadaki iddiaları reddetmiş ve iki taraf, davanın Kasım 2023’te kamuoyuna yansımasından sadece 24 saat sonra mahkeme dışında anlaşmaya varmıştı.

Rodney ‘Lil Rod’ Jones…

Bir başka suçlama da bir erkek yapımcıdan gelmişti. Rodney ‘Lil Rod’ Jones, ünlü ismin zevki için fahişeleri işe alması ve onlarla seks yapmasının emredildiğini, ayrıca bütün bu yasa dışı faaliyetleri belgeleyen yüzlerce saatlik videoya sahip olduğunu söylemişti.

“YETER ARTIK”

Art arda gelen iddiaların ardından Diddy ise ‘Yeter artık’ başlığı altında bir açıklama yayınlamıştı. Ünlü rapçi hakkında çıkan tüm taciz iddilarını reddetmeye devam ediyor.

Combs, son otuz yılın en etkili hip hop yapımcıları ve yöneticileri arasında yer alıyor.Puff Daddy olarak bilinen hip-hop’un en büyük imparatorluklarından birini kurdu. Şimdi ise bütün bu imparatrluğu ardı ardına gelen iddialarla sarsılıyor.

Baskınların da nedeni olan yeni suçlamanın sahibinin kimliği açıklanmış değil. Ancak yargıç dava devam ederse kadının artık anonim kalamayacağına karar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x